THYROISOLVER 3000© Hashimotova tyreoiditída

Hashimotova tyreoiditída

*Bioenergeticky obohatené* bylinné kvapky priaznivo pôsobiace na

ŠTÍTNA ŽĽAZA ▼

Tento bylinno-minerálny komplex priaznivo pôsobí pri prejavoch Hashimotovej tyreoiditídy a na základe praktických skúseností

pomáha pri:

Stimulácia a posilnenie samoliečiacej schopnosti organizmu pri diagnostikovanej hypotyreóze a Hashimotovej tyreoiditíde, – Priberanie na váhe napriek nezmeneným stravovacím návykom, únava, nedostatok sily a vôle, nezáujem, suchá pokožka, zachrípnutie, problémy s koncentráciou a slabá pamäť, zápcha, krehké vlasy a zvýšená strata vlasov, poruchy cyklu a znížená plodnosť, zvýšené hladiny lipidov v krvi.

Objednať THYROISOLVER

Zloženie: Orech kráľovský (Juglans regia), Uhličitan amónny (Ammonium carbonicum), Strychnínovník Ignatiusov (Strychnos ignatii), Selén (Selenium metallicum), Prvosienka jarná (Primula veris), Prazeodym (Praseodymum metallicum), Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus), Dioskórea huňatá (Dioscorea villosa),  Etanol (Ethanolum).

Doplnok výživy.

Balenie obsahuje 100 ml roztoku.

Odporúčaná denná dávka: 30 – 70 kvapiek. DMOC cena 100 ml – 46,90 €

Nevhodné pre deti do 12 rokov.

Neodporúčame pri precitlivenosti na niektorú účinnú látku.

Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie.

Nenahrádza pestrú a vyváženú stravu.

Skladujte v chlade, suchu a tme.

Ukladajte mimo dosahu detí.

Výrobca: KASFERO NATURMEDIZIN® Biomedical manufacturing

Povolenie ÚVZ SR 10062/2016

Držiteľ rozhodnutia o registrácii: Dacan Mitic – Kasfero

Objednať na dobierku


 

DOPLNOK STRAVY – DEFINÍCIA PODĽA ZÁKONA

Výživové doplnky sú potraviny na doplnenie prirodzenej stravy.

Sú koncentrovanými zdrojmi živín. Nie sú liekmi, neslúžia na liečbu a preto je v ich prípade zavádzajúce a klamlivé a zároveň preto zakázané uvádzať akékoľvek informácie o prevencii, liečbe a hojení. Výživové doplnky nesmú obsahovať zložky v množstvách ako sú v liekoch, nesmú obsahovať omamné, psychotropné látky a akékoľvek iné zložky, ktoré nie sú bezpečné, resp. v množstvách, ktoré nie sú dokázateľne bezpečné. Pokiaľ obsahujú tzv. nové zložky, tieto musia byť v súlade s nariadením (EC) 258/97.

Doplnok stravy je potravina, ktorej účelom je doplňovať bežnú stravu a ktorá je koncentrovaným zdrojom vitamínov a minerálnych látok alebo ďalších látok s výživovým alebo fyziologickým účinkom, obsiahnutých v potravine samostatne alebo v kombinácii, určená na priamu spotrebu v malých odmeraných množstvách.

Účinnosť produktu a zabezpečenie kvality nie sú pri schvaľovaní doplnkov stravy hodnotené. Avšak výrobca nesmie deklarovať nepravdivé tvrdenia o účinku produktu (zákaz klamania spotrebiteľa). Deklarované účinky musí kedykoľvek doložiť. Doplnky stravy musia spĺňať všetky platné normy kladené na potraviny. Ich dodržiavanie kontrolujú príslušné na to určené inštitúcie.


Autoimunitná Hashimotova tyreoiditída

Tyreoiditída je zápal štítnej žľazy. Táto žľaza umiestnená vpredu na krku pod ohryzkom produkuje hormóny, ktoré riadia metabolizmus. Existuje mnoho rôznych typov tyreoiditídy, najbežnejšou z nich je Hashimotova tyreoiditída. Tyreoiditída pripomína svojimi príznakmi iné choroby a preto môže byť niekedy ťažké diagnostikovať ju. K bežným príznakom patrí vyčerpanosť, nárast hmotnosti, depresia a zápcha. K menej častým príznakom patrí opuch nôh, neurčitá bolesť, znížená koncentrácia atď. Keď sa stav pacienta zhorší, v závislosti od typu ochorenia sa môžu objaviť ďalšie príznaky, napríklad opuch v okolí očí, spomalenie činnosti srdca, zníženie telesnej teploty alebo dokonca zlyhanie srdca. Tyreoiditídu vo všeobecnosti spôsobuje napadnutie štítnej žľazy, ktoré má za následok zápal a poškodenie jej buniek. Toto ochorenie sa často považuje za poruchu funkcie imunitného systému, pretože jeho najčastejšou príčinou sú imunoglobulíny (protilátky), ktoré napádajú štítnu žľazu. Ďalšou možnou príčinou je infekciavírusového alebo bakteriálneho pôvodu, ktorá podobne ako spomínané protilátky napáda štítnu žľazu a spôsobuje zápal. Imunitný systém niektorých ľudí produkuje protilátky proti štítnej žľaze a pretože telo sa k nej správa ako k cudziemu tkanivu, tyreoiditída sa dá považovať za autoimúnne ochorenie. Tyreoiditídu môžu spôsobiť aj lieky, ktoré majú tendenciu poškodzovať bunky štítnej žľazy